Etninen euro

Maahanmuuttajanaisen euro on vain 20 senttiä, toteaa Etnisten suhteiden foorumin (oikeesti) puheenjohtaja Ritva Viljanen. Ritva taitaa olla jostain muistakin puuhista tuttu, mitähän nyt taas touhusikaan. No, kuitenkin.

Ilmeisesti siis vaikkapa keittiöapulaisena toimiva maahanmuuttajanainen saakin kuussa vain 380 euroa, kun ammatin keskipalkka kunnallisella puolella on 1900 euroa. Ei ihme, ettei työnteko oikein maistu. Hammaslääkärinkin tienestit jäisivät maahanmuuttajalla vähän yli tonniin ja päällikkönä joutuu siis kituuttamaan 900 eurolla, jos sattuu olemaan maahanmuuttajanainen, mutta valtaväestö tienaa 4500 euroa samasta hommasta.

MBC haluaa ilmaista tyrmistyksensä tällaisesta työtä tekevien ihmisten epätasa-arvosta, ja vaatii samasta työstä samaa palkkaa maahanmuuttajanaisille siinä missä kaikille muillekin! On väärin, että pitkää koulutusta vaativaa työtä tekevä maahanmuuttajanainen joutuu työskentelemään ilmaiseksi!

MBC:n edustaja yritti oli tukehtua nyrkkiinsä, eikä pystynyt antamaan lausuntoa.

Kaiversi Paha Kani - WWW
Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • MySpace

Tags:

Monday, February 1st, 2010 Analyysejä

12 Comments to Etninen euro

  1. Olishan tuo 20 senttiä ihan kiva juttu, jos se olisi vasemmassa puntissa..
    Meikäläisen euro ei ole 20 senttiä, vaan harvinainen ja uhanalainen.

  2. sarvipää on February 1st, 2010
  3. Sir Elmeri

    jo on pienet “munat”. Mulle heti ja nyt 50 senttinen tai menen lakkoon..

    Jos kerran “monoiosajaanaiset” näkevät tehdä duunia “burkhansa” läpi ja 20 senttii tunnilta, niin ei ole ihme miksi Suomen omat “natiivit” eivät saa duunia, vaikka osaavat kieltä, lukea, laskea eivätkä mene “turvalleen” kesken duunia.

    Tätä Hallitus on halunnutkin. Palkat alas vaikka kansaa vaihtamalla.

  4. Sir Elmeri on February 1st, 2010
  5. Sir Elmeri

    niin ja kansan pitääkin olla “turvallaan” vähintään kolmekertaa päivässä….

  6. Sir Elmeri on February 1st, 2010
  7. Mihin voin valittaa, kun mun tienatusta eurosta jää vuoden lopulla (tilille) alle 10 senttiä? Miten tämä on mahdollista? Siis maahanmuuttajanaisilla on 100% parempi nettotulotaso, mitä minulla. Melko oikein.

    Haluaisin tietää, mitä maksaa maahanmuuttajanaisen bensalitra? Minulla sekin maksaa ihan holtittoman paljon.

  8. usp_tactical45 on February 1st, 2010
  9. Noh, onneksi maahanmuuttajanaisen tukieuro on tuhat euroa.

  10. Don Nalle on February 1st, 2010
  11. Niin, kuka tänne nyt tulisi köyhtymään?

  12. usp_tactical45 on February 1st, 2010
  13. Mutta mistä noita 80% alennuksessa olevia saa palkata?!

  14. Crowswamp on February 1st, 2010
  15. Sir Elmeri

    Asteroidilta, Viljaselta tai lähimmästä SPR:n pakolaiskeskuksesta. Tosin yöllä tilattu toimitetaan vasta aamulla töpaikalle valtiontukemalla kuljetuksella tulkin ja lakimiehen saatossa.

  16. Sir Elmeri on February 1st, 2010
  17. Lasketaanko kunniamurhat ja genitaaliviiltelyt sun muut monikulttuuriset ihmisoikeudet noihin 74 tapaukseen sataa kohti?

  18. Iso Suke on February 2nd, 2010
  19. Nyt kani pitää ristiturpansa kiinni ja kuuntelee ek:ta niin kauan että uskoo. Luulitko että on reilua maksaa työstä?

    Ehei. se kuules uhkaa kansantaloutta.
    Kyllä sieltä vielä sellaisiakin tulee jotka tekevät lääkärin töitä parilla huntilla kuussa.

  20. pra on February 3rd, 2010
  21. Ja eikös suuri porvari taloustieteilijä tässä männäviikolla tokaissut, että kaikki jotka haaveilevatkaan eläkkeelle pääsemisestä ikinä-koskaan-milloinkaan ovat onnettomia luusereita?

  22. Max on February 3rd, 2010
  23. Suuri, muttei kovin pitkä. Mahtava, muttei kovin sisältörikas. Johtaja, muttei edes osaa suunnistaa, kun ei näe metsää puilta.

    Eläke on tyhmä ja epänormaali olotila. Eläkkeet pitäisi kieltää. Äänestäkää Sekoomusta, Suomen uutta vähemmistöpuoluetta, joka vie tuhkatkin pesästä. Ja aseet.

  24. usp_tactical45 on February 3rd, 2010


Me vihaamme Internettiä.

Search

 

Muuta hyödyllistä

Arkisto

Osta onnea


Ringer T*
Price: $0.00 - Buy Now

Muuta


@MEMBER OF PROJECT HONEY POT
Spam Harvester Protection Network
provided by Unspam

In Memoriam: